Choď na obsah Choď na menu

Hertník - Čergov - Hertník: 11. jún. 2017 (peši 16 km)

11. 6. 2017

                    V nedeľu 11. júna sme podľa plánu navštívili Čergovské pohorie. Zišli sme sa ôsmi členovia a dvaja rodinní príslušníci. Naplánovaná trasa bola po žltej na Bukový vrch, po červenej na Chochuľku, ďalej na chatu Čergov a po zelenej naspäť do Hertníka.

Nástup na žltú bol dosť zarastený, deň predtým pršalo, tak aj mokrý. Pre veľmi staré značenie sa nám akosi žltá značka stratila a tak sme pokračovali podľa vrstevníc  hore a doľava tak, aby sme sa napojili na červenú. Podarilo sa nám neplánovane dostať na zarastenú Čeperatú. Výhľady z nej nie sú žiadne, tak sa fotíme  s triangulačným bodom a konštatujeme, že tu určite nikto nechodí. Absolvovali sme aj protireumatickú žihľavovú kúru a s dobrou náladou pokračujeme s hľadaním žltej značky, čo sa nám aj podarí a už vychodeným chodníčkom šliapeme k nášmu cieľu a to k chate Čergov.

Mirko robí ohník na nedeľný obed, ostatní si dávajú dobrú guľášovú polievku. Pri ohníku sa pridruží  turistická rodinka, ktorej sa tiež podarilo stratiť žltú značku a tak konštatujeme, že nezaškodilo by ju trocha obnoviť.  Zároveň sa dozvedáme, že miestni aj tak chodia hore autami, alebo peši po ceste a sú prekvapený, že tu majú žltú značku. Po obedňajšej sieste schádzame zelenou  značkou do Hertníka , ktorá je v dobrom stave a dovedie nás až  k autám. Počasie bolo ideálne, takže sme strávili príjemný deň s príjemnými ľuďmi v  Čergovskom pohorí. Lúčime sa pri autách aj s našou objavenou „Čeperatou“ a tešíme sa na ďalšie turistické akcie.

 

 

Vypracovala: Kalužová 

                  

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Čergov 2017